لیست وسایل ممنوعه در هواپیما


زمانی که می خواهید خود را برای یک سفر با هواپیما آماده کنید مطمئنا به فکر اینکه چه نوع وسایلی را می توانید با خود به داخل هواپیما برید هستید و اینکه چه نوع وسایلی را نمی توانید با خود به همراه داشته باشید باعث سردرگمی شما می شود. هنگامی که به فکر خرید بلیط هواپیما می افتید باید قوانین حمل بار به وسیله هواپیما را مطالعه کنید و اطلاعاتی را کسب نمایید. قانون های حمل بار توسط مسافران در هواپیما هر روز در حال تغیر می باشند، بنابراین ممکن است حتی با محافظه کاری و بیشترین دقت گاهی اوقات وسایلی را با خود به همراه ببرید که در فرودگاه مجبور می شوید برای بررسی های امنیتی چمدان خود را باز نمایید و وسایلی را که آماده کره اید بیرون بیاورید و دوباره آن ها را جمع کنید که این کار کلی از زمان شما را هدر خواهد داد، در هنگامی که این کار را با وسایل شما انجام می دهند علاوه بر سختی که دارد باید نگاه ها و قضاوت های مسافران را هم پذیرا باشید. مطمئنا هیچ کسی دلش نمی خواهد در طی سفر با چنین مشکلاتی رو به رو شود. گاهی اوقات خیلی از افراد برای اینکه از به وجود آمدن چنین مشکلاتی جلوگیری کنند یا اینکه نگران این هستند که وسایلشان گم نشود ترجیح می دهند فقط یک کیف را با خود به همراه ببرند در نتیجه ما در این مقاله سعی نموده ایم که لیست وسایلی را که نمی توانید با خود به همراه داشته باشید در اختیار شما قرار دهیم.

وسایل تیز مانند

در هنگامی که تصمیم به مسافرت آن هم با سفر های هوایی مطمئنا این موضوع را به وضوح می دانید که نباید اشیاء نوک تیز را با خود به همراه داشته باشید. این موضوع کاملا مشخص است اما در هر صورت لازم به ذکر است که بگوییم به همراه داشتن تمامی اجسامی که دارای نوک تیز هستند به داخل هواپیما ممنوع می باشد و جزو سلاح به شمار می روند. اگر در سفر باید یک چاقو، کاتر یا شیشه دارویی به همراه خود داشته باشید حتما ان را داخل چمدانی که قرار است قسمت باربری آن را تحویل بگیرند بسته بندی کنید. در خیلی از ایرلاین ها بردن قیچی های کوچک و ناخن گیر ممنوعیتی ندارد اما در هر صورت به شما توصیه خواهیم کرد به خاطر اینکه تصمیم نهایی در به همراه داشتن این گونه وسایل به عهده ماموران بازرسی است بهتر است لوازمی را که ممکن است برای شما باعث دردسر شوند با خود به همراه نداشته باشید.

مایعات

در سفرهایی هوایی ممکن است این فکر را با خود داشته باشید که به همراه داشتن مایعات در هواپیما باعث مشکل نخواهد شد و هیچ گونه محدودیتی ندارد؛ اما باید بگوییم که محدودیت حمل مایعات در هواپیما امروزه در همه ی کشورهای به اجرا در آمده است. برای اینکه دردسری در هنگام سفر برای شما به وجود نیاید بهتر است به قوانینی که در هنگام سفر با هواپیما وضع شده است پایبند باشید. تمامی مایعاتی که قرار است با خود به داخل هواپیما ببرید باید در ظروف ۱۰۰ میلی باشند و بیشتر از این حد غیر مجاز می باشد، همچنین هر نوع مایعاتی که به همراه می برید مثل ژل، کرم یا هرچیز دیگری باید در بسته های پلاستیکی بسته بندی شوند. یا اگر مجبور هستید شامپو، خمیر دندان یا دیگر مایعاتی را به همراه خود ببرید می توانید آن ها را در ظرف های کوچک پلاستیکی بریزید؛ مثلا هنگامی که شما قرار است بلیط هواپیما استانبول را تهیه کنید مطمئنا به فکر این هستید که چه نوع مایعاتی را می توانید با خود به همراه داشته باشید برای اطلاع از این نوع سوالات با مراجعه به سایت مستر بلیط می توانید به راحتی از ممنوعیت و یا محدودیت حمل مایعات اگاه شوید.

حمل اسلحه

در سفرهای هوایی یا دیگر مسیرهای مسافرتی مطمئنا به این موضوع آگاه هستید که آوردن اسلحه به داخل هواپیما با ممنوعیت تمام رو به رو است، اما بسیاری از سلاح ها در صورتی که خالی باشند می توانید در چمدانی که تحویل بار می دهید بسته بندی شود، اما این نکته را به خاطر داشته باشید که باید حتما داخل جعبه ای محکم و قفل دار قرار بگیرد. توصیه ما به شما این است که در رابطه با حمل این نوع سلاح ها قوانین مربوط به ایرلاین های مختلف را بررسی کنید زیرا ممکن است هزینه های بیشتری را برای حمل آن ها پرداخت کنید. نکته دیگر که باید در سفر با هواپیما گفته شود این است که حمل باروت به داخل هواپیما ممنوع می باشد. قبل از مسافرت در مورد قوانین کشور مقصد مورد نظر خود در رابطه با حمل اسلحه اطلاعاتی را به دست آورید، چون بعضی از کشورها قانون های بسیار سختی در زمینه حمل سلاح یا مالکیت سلاح دارند.

لوازم ورزشی شخصی

گاهی اوقات ممکن است هنگام سفر وسایل ورزشی مختلفی را با خود به همراه ببرید اما باید این نکته را بدایند که حمل بعضی از وسایل ورزشی با ممنوعیت رو به رو هستند. چوب بیسبال، تیر و کمان، گلف، هاکی، چوب بیلیارد، باتوم اسکی و هر وسیله ورزشی دیگری که با چوب هم راه هستند مجوز ورد به داخل هواپیما را ندارند. اگر شما ورزشار هستید و برای سفر خود احتیاج به این وسایل دارید بهتر است به اجازه به همراه داشتن این وسایل در مقصد فکر کرده باشید و اگر حتما باید از وسیله ورزشی خود استفاده کنید می توانید آن را در قسمت بار تحویل دهید.

 

ابزار آلات

هنگام مسافرت با هواپیما بردن خیلی از وسایل به داخل هواپیما با ممنوعیت رو به رو است. اگر قصد دارید که خیلی از ابزار را با خود به همراه ببرید به احتمال زیاد مجبور هستید که آن را داخل چمدانی که قرار است تحویل قسمت باربری دهید بگذارید. شاید شما چکش و دریل را به عنوان اسلحه به حساب نیاورید اما از نظر ماموران امنیتی این طور نیست.

محصولات کشاورزی

هنگامی که قرار است سفری بین المللی با هواپیما داشته باشید باید این موضوع را بدانید که خیلی از کشورها شما را از به همراه داشتن محصولات کشاورزی مثل میوه، سبزیجات، گیاهان و؛ و محصولات گوشتی منع می کنند. اگر می خواهید در هنگام سفر به عنوان خوراکی مقداری میوه یا سبزیجات با خود به همراه ببرید باید ان را حتما در طی سفر بخورید وگرنه زمانی که وارد فرودگاه می شوید آن ها را توقیف می کنند و مطمئنا با یک مامور عصبانی رو به رو خواهید شد. تعداد زیادی از کشورها مثل استرالیا و نیوزلند برای حمل وسایل و محصولات خیلی سختگیرانه تر عمل می کنند و اجازه به همراه داشتن سوغاتی های چوبی که از جای دیگر خریده اید را نخواهند داد و مطمئنا با توقیف این وسایل ها رو به رو خواهید شد؛ مثلا در زمان خرید بلیط هواپیما دبی باید قوانین مربوطه به ورود کالاهای مختلف را به خوبی بررسی کنید و بعد راهی سفر شوید.

وسایل آتش زا

هرکسی در هنگام سفر مطمئنا می داند که روشن کردن وسایل آتش زا در داخل هواپیما امری درست نیست، پس بنابراین باید تمامی وسایلی که ممکن است باعث آتش سوزی شوند را درخانه بگذارید و با خود به داخل هواپیما نبرید. اگر برای مسافرت به شهری به تینر نفت و یا وسایل آتش زا نیاز داشته باشید می توانید آن ها در همان جا خریداری کنید. این نوع وسایل مثل فندک، کبریت و هر وسایلی که باعث آتش سوزی می شوند چه در قسمت مسافربری و چه در چمدان ها حمل آن ها ممنوع می باشد؛ اما بعضی از ایرلاین ها اجازه به همراه داشتن یک بسته کبریت را به شما خواهند داد اما نمی توانید آن را در داخل چمدان خود جای دهید.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *