کاهش 16درصدی درآمد ایران خودرو در بهمن / افزایش کل تولیدات سال جاری کمتر از 2درصد


به گزارش تجارت‌نیوز، گزارش عملکرد یک‌ماهه شرکت ایران خودرو نشان می‌دهد این شرکت در بهمن ماه از فروش انواع محصولات خود ۲۴ هزار و ۳۳۷میلیارد ریال درآمد کسب کرده که در مقایسه با دی ماه ۱۶ درصد و نسبت به آذرماه ۲۷درصد کمتر بوده است.

ایران خودرو که از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه ۱۹۸ هزار و ۷۰۸ میلیارد ریال فروش داشته در این مدت ۲۶۳ هزار و ۷۸۴ دستگاه انواع پژو، ۴۸ هزارو ۵۲ دستگاه انواع سمند و ۱۲۲ دستگاه سوزوکی به فروش رسانده است. همچنین میزان فروش رانا و دنا نیز به ترتیب ۶۸۵۰ و ۲۳ هزار و ۵۷دستگاه بوده است. ایران خودرو از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه دو هزار ۲۳دستگاه دانگ فنگ، شش هزار و ۵۱۹دستگاه هایما و سه هزار و ۵۶۲دستگاه دانگ‌فنگ را به فروش رسانده است. همچنین فروش سه هزار و ۲۷۳ دستگاه انواع وانت و ۵ هزارو ۶۲۳ دستگاه پژو ۲۰۰۸ مابقی سبد فروش ایران خودرو را در سال جاری تشکیل داده‌اند.

روند فروش ماهانه ایران خودرو

با این حال بر اساس گزارش منتشر شده در وبسایت کدال، این خودروساز در بهمن ماه در مجموع ۴۵هزارو ۴۰۲دستگاه خودرو تولید کرده که در مقایسه با میزان تولید ۵۱ هزار و ۹۲۳ دستگاهی دی ماه افتی ۱۲٫۵ درصدی را نشان می‌دهد. نکته قابل توجه در گزارش یک‌ماهه ایران خودرو کاهش تولید نزدیک به ۳هزار دستگاهی انواع پژو و سمند بوده است.

ایران خودرو در ۱۱ ماه نخست امسال در مجموع ۳۵۷ هزار و ۸۵۹دستگاه خودرو تولید کرده که در مقایسه با ۱۱ ماه نخست سال گذشته رشدی ۱٫۸درصدی را نشان می‌دهد. با این حال درآمد حاصل از فروش این شرکت در ۱۱ ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۷رشدی ۵۹درصدی داشته است.

روند تغییرات قیمت رانا

آنطور که در گزارش آمده است، ایران خودرو قیمت متوسط فروش انواع پژو در بهمن ماه را ۵۵ میلیون ۸۷۱ هزار تومان عنوان کرده که در مقایسه با دی ماه افتی ۴درصدی را نشان می‌دهد که البته به دلیل فروش بیشتر محصولات ارزان‌تر گروه پژوه بوده است. قیمت فروش هر دستگاه پژو ۲۰۰۸ نیز از ۱۰۰ میلیون تومان در دی ماه به ۱۰۷میلیون و ۶۸۹ هزار تومان افزایش پیدا کرده است. ایران خودرو در بهمن ماه در حالی ۵ دستگاه خودروی سوزوکی را با قیمت ۴۰۱ میلیون و ۴۴۰ هزار تومان فروخته است که تولید این خودرو از اردیبهشت ماه تاکنون متوقف شده و در مجموع ۱۲۰ دستگاه از این خودرو تولید شده است.

البته مبالغ فروش اعلام شده، عایدی خالص شرکت ایرا‌ن‌خودرو بوده و مالیات ارزش‌افزوده، مالیات و هزینه‌های شماره‌گذاری، بیمه شخص‌ثالث و کارت طلایی در ارقام فروش لحاظ نشده است.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *