واردات خودروهای خارجی چقدر واقعی است؟


به گزارش تجارت‌نیوز، اخیرا اخباری مبنی بر واردات خودروهای خارجی در سال ۹۹ دست به دست در فضای مجازی و رسانه‌ها می‌چرخد. برخی از فعالان بازار خودرو به انتشار این نوع اخبار و تاثیرش در بازار خوشبین هستند اما عده‌ای هم هستند که انتشار این نوع اخبار را بیشتر از جنبه تبلیغاتی می‌بینند و معتقدند که هدف از انتشار اخبار اخیر کنترل بازار نابسامان خودروست.

برای واردات خودرو از چه ارزی استفاده می‌کنیم؟

در همین زمینه، یک کارشناس خودرو در پاسخ به این پرسش که آزادسازی واردات خودرو چقدر جدی است؟ به تجارت‌نیوز گفت: واردات خودروهای خارجی چندان جدی نیست. برخی از منابع خبری از آزادسازی واردات خودرو در سال ۹۹ خبر می‌دهند، مطرح کردن برخی عناوین خبری بیشتر شبیه یک مُسکن می‌ماند تا افراد بتوانند بازار ناآرام خودرو را تحت تاثیر این موج مثبت قرار دهند.

بهرام شهریاری با مطرح کردن چند سوال اظهارکرد: چنانچه قرار است واردات خودرو آزاد شود ارز حاصل از آزادسازی از چه منابعی قرار است، تخصیص یابد؟ در زمان تشدید تحریم‌ها کدام کشورها خودروهایشان را به ایران صادر خواهند کرد؟ آنچه که در گزارش‌ها دیده می‌شود دولت فعلا برای تامین ارز کالاهای اساسی دچار برخی چالش‌ است، پس با فقدان ارز چطور می‌توانیم خودرو وارد کشور کنیم.

او تصریح کرد: به نظر می‌رسد موج جدید اخبار مبنی بر واردات خودروهای خارجی بیشتر جنبه تعدیل قیمت خودروها را دارد. افراد در نظر دارند با انتشار این نوع اخبار قیمت خودرو در بازار را کاهش دهند. در حقیقت خبر واردات خودروهای هیبریدی و خارجی بیشتر شبیه اخبار زرد است و نمی‌تواند واقعی باشد.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *