نفت برای سومین روز متوالی گران شد


به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از بلومبرگ؛ در معاملات امروز بازار جهانی نفت، هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۵۷ سنت افزایش در قیمت، ۲۷٫۷۲ دلار داد و ستد شد.

نفت آمریکا هم ۷۳ سنت معادل ۳ درصد بالا رفت و ۲۴٫۷۴ دلار در هر بشکه قیمت‌گذاری شد.

به گزارش اوپک، در آخرین مبادلات انجام شده در روز ۲۳ آوریل هر بشکه نفت اوپک ۲۴٫۷۲ دلار به فروش رسیده است.

به گزارش رویترز، خوش‌بینی معامله‌گران نسبت به تاثیرات مثبت اجرای سیاست محرک اقتصادی توسط بانک مرکزی آمریکا باعث شده است که برای سومین روز متوالی شاهد مثبت بودن قیمت در بازار نفت باشیم.

از سوی دیگر انتظار می‌رود که کنگره آمریکا یک بسته اقتصادی بزرگ برای مقابله با تاثیرات منفی کرونا تصویب کند که این مسئله مزید بر علت خوشبینی بازار شده است.

دولت آمریکا و سناتورهای آمریکایی بر سر اجرای این بسته ۲ هزار میلیارد دلاری توافق کرده و انتظار می‌رود اواخر امروز شاهد تصویب آن در کنگره باشیم.

با این حال اما تقاضا برای فرآورده‌های نفتی به خصوص سوخت هواپیما با توجه به زمین‌گیر شدن حجم قابل توجهی از هواپیماهای شرکت‌های بزرگ، همچنان رو به کاهش است.

شرکت بانک آی‌ان‌جی امروز پیش‌بینی خود نسبت به قیمت نفت در سه ماهه دوم سال جاری را از ۳۳ دلار به ۲۰ دلار کاهش داد که دلیل اصلی آن، افزایش عرضه از سوی عربستان و روسیه در ماه آوریل و کاهش تقاضا ناشی از شیوع ویروس کرونا در جهان عنوان شده است.

 

منبع: فارسمنبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *