مقایسه دو نماد سیمانی در بورس / بازدهی یکساله «سدور» بهتر از «سخاش»


به گزارش تجارت‌نیوز، دو شرکت سیمانی گزارش عملکرد یکماهه بهمن ماه خود را وبسایت کدال منتشر کردند. شرکت سیماند دورود که با نماد سدور و با سرمایه ثبت‌شده ۶۴۱ میلیارد و ۶۹۷ میلیون ریالی در بورس فعال است در گزارش یکماهه خود اعلام کرده که در بهمن ماه در مجموع ۶۰ هزار و ۸۹۹ تن انواع سیمان تولید کرده که در مقایسه با ماه گذشته دو درصد افت داشته است.

از نظر فروش نیز سدور در بهمن ماه ۵۹هزار و ۲۸۲ تن سیمان به فروش رسانده که ۱٫۵ درصد کمتر از فروش دی ماه این شرکت بوده است. با توجه به ثابت بودن قیمت‌ها در این مدت، میزان فروش نیز افتی ۳میلیارد ریالی داشته است. این شرکت در گزارش ۹ماهه خود نیز سود خالص ۴۱ میلیارد ریالی را گزارش کرده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افتی ۲۲ درصدی را نشان می‌دهد.

همچنین سیمان خاش که با نماد سخاش و سرمایه ۱۲۵ میلیارد ریالی در بورس معامله می‌شود در گزارش یک ماهه بهمن خود ۱۵۱ میلیارد و ۷۲۰ میلیون ریال فروش داشته که ناشی از فروش ۷۶ هزار و ۲۲۴ تن انواع مختلف سیمان بوده است. این شرکت در بهمن ماه ۷۴هزارو ۸۵۵ تن سیمان تولید کرده که در مقایسه با تولید دی ماه رشدی ۵هزار و ۵۵۳ تنی را نشان می‌دهد.

صورت‌های مالی میاندوره‌ای ۹ ماهه سخاش نشان می‌دهد این شرکت در ۹ ماه نخست امسال درآمدی هزار و ۳۹ میلیارد ریالی داشته که ۳۱ درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته بوده است که با احتساب فروش دی و بهمن این میزان به یک هزار ۳۳۵ میلیارد ریال رسیده است. همچنین سود خالص سیمان خاش ۳۰۰ میلیارد ریال بوده که رشدی ۶۷ درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد.

مقایسه عملکرد بورسی این دو شرکت سیمانی نشان می‌دهد که سخاش در سه ماه اخیر ۹۵درصد بازدهی داشته و رشد قیمت هر سهم آن در یکسال اخیر به ۲۳۰درصد رسیده است. هر چند بازدهی یک ماهه این شرکت منفی بوده است. از سوی دیگر سدور نیز در یکسال اخیر ۲۶۲درصد بازدهی داشته و بازدهی سه ماهه این شرکت در بورس بیش از ۸۲درصد بوده است. قیمت هر سهم سدور در یک ماه گذشته رشدی ۴درصدی را تجربه کرده است.

 منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *