صنایع کارخانه‌ای وابسته به اتوماسیون می‌شودگروه مشاوران موسسه خدمات لیزینگ و تامین مالی تجهیزات آمریکا موسوم به آلتا در آمریکا تازه‌ترین یافته‌های خود را در بحران پاندمی ویروس کووید 19به انجمن‌های لیزینگ سراسر دنیا ارائه کرده است. در این گزارش که توسط انجمن ملی لیزینگ ایران نیز دریافت شده، آمده است که کووید 19 به ما نشان داد که چگونه یک همه‌گیری می‌تواند در زمان کوتاهی کل اقتصاد جهانی را دگرگون کند؛ صنعت لیزینگ و تامین مالی تجهیزات باید برای رهایی از این وضعیت راهبردهای بایسته‌ای در پیش گیرد وگرنه کل صنایع و صنعت با نادیده گرفتن این بحران نابود می‌شود.

در بخشی از این گزارش به کاهش تعاملات انسانی و حذف دخالت دست در فرآیندها و امور اجرایی و تولیدی رمز ورود لیزینگ به تامین مالی دارایی‌های جدید اشاره شده که آن را دارایی‌های نوظهور یا در حال ظهور خوانده‌اند. دارایی‌هایی که برای استفاده خریدار واگذار نمی‌شوند بلکه برای بقای خریدار واگذار می‌شوند. یعنی امروز زمان اتوماسیون فرارسیده و این به معنای دگرگونی جدید است.

در بخش دیگر این گزارش اشاره شده صنعت تحویل کالا و ارسال، صنایع کارخانه‌ای و خدمات وابسته به اتوماسیون و مهم‌تر از همه حوزه درمان مهم‌ترین بخش‌های تامین تجهیزات نوظهور خواهند بود. نقش لیزینگ در این صنعت جدید و متحول هیجان انگیز خواهد بود.

به تاکید این گزارش چیزی که تا امروز فرصت بود، بدل به تهدید شده است؛ اگر افزایش جمعیت و تراکم آن در مناطق جغرافیایی فرصتی شبکه تجاری جهانی بود، امروه با مهمان ناخوانده، این وضعیت تهدید برای وضعیت پاندمیک است. در واقع برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا همه صنایع به دنبال به حداقل رسانیدن تعاملات انسانی در دوران بحران هستند. کاهش تعاملات انسانی مشروط به استفاده از فناوری‌های جدید ممکن است. پس صنعت لیزینگ و تامین مالی تجهیزات باید به دنبال فروشندگان و عرضه‌کنندگانی باشند که وارد این فناوری نوظهور شده و یا خواهند شد و آن را رصد کند. گویا این وضعیت تا زمان کشف واکسن کرونا ویروس ادامه خواهد داشت.

متن کامل این گزارش را اینجا بخوانید.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *