رشد قیمت طلا در بازارهای جهانی


به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از کیتکو، در معاملات امروز بازار جهانی فلزات گران‌بها هر اونس طلا ۱۴۷۱٫۸ دلار قیمت‌گذاری شد که نسبت به دیروز ۷٫۹ دلار افزایش داشته است. قیمت کنونی در مقایسه با قیمت یک ماه گذشته ۲۰٫۲ دلار پایین‌تر اما در مقایسه با متوسط قیمت متوسط یک سال گذشته ۲۴۵ دلار بالاتر بوده است.

نقره نیز امروز ۱۱ سنت افزایش قیمت را تجربه کرد و ۱۷٫۱۸ دلار در هر اونس به فروش رسید.

پلاتین اما برخلاف طلا و نقره در معاملات امروز ۵ دلار ارزان شد و ۹۰۹ دلار در هر اونس قیمت‌گذاری شد. پالادیوم هم ۸ دلار رشد قیمت را شاهد بود و هر اونس از این فلز گران‌بها ۱۷۵۰ دلار در بازار جهانی به فروش رسید.

به گزارش رویترز، دلیل افزایش امروز قیمت طلا در بازار جهانی تداوم نگرانی‌ها نسبت به نتایج مذاکرات تجاری چین و آمریکا بوده است.

دلیل بالا رفتن امروز قیمت پالادیوم نیز محدود شدن عرضه بود که باعث شد این فلز بهترین عملکرد هفتگی طی ۱۰ هفته گذشته را تجربه کند.

اخیراً رئیس جمهور چین اعلام کرده است که چین به دنبال حصول یک توافق اولیه تجاری با آمریکا است اما در صورت لزوم ترسی از مقابله به مثل با آمریکایی‌ها ندارد.

چین مجدداً برای برگزاری دور جدید مذاکرات تجاری، مقامات آمریکایی را به پکن دعوت کرده است.

وندانا بهارتی، معاون مؤسسه کمترید می‌گوید بازار نسبت به نتیجه‌بخش بودن مذاکرات تجاری چین و آمریکا مطمئن نیست و بعید می‌داند که دور دوم مذاکرات برای حصول فاز اول توافق خیلی موفقیت‌آمیز باشد.

منبع: فارسمنبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *