بررسی عملکرد مالی نمادی با بازدهی سالانه 640درصدی / کپارس کی باز می‌شود؟


به گزارش تجارت‌نیوز، بررسی صورت‌های مالی میاندوره‌ای ۹ماه منتهی به ۳۰ آذر امسال شرکت کاشی پارس نشان می‌دهد این شرکت در ۹ ماه نخست سال توانسته سودی ۱۲۸۲ ریالی به ازای هر سهم محقق سازد که ۱۲۴درصدی بیشتر از مدت مشابه سال گذشته بوده است. شرکت کاشی پارس که با نماد کپارس و سرمایه ۱۲۴ میلیارد ریالی در بورس فعال است در این مدت ۹۹۸میلیارد ریال درآمد عملیاتی داشته که در مقایسه با ۹ماهه سال گذشته افزایشی ۵۱درصدی را نشان می‌دهد.

با مقایسه میزان فروش کپارس در ۵ سال اخیر، این نکته مشخص می‌شود که میزان فروش این شرکت در سال ۹۷ جهشی ۷۴درصدی داشته و از ۵۷۰میلیارد ریال به ۹۹۱ میلیارد ریال رسیده است. همچنین میزان فروش ۹ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشدی ۵۱درصدی را نشان می‌دهد. کپارس در ۹ماه نخست امسال بیش از ۱میلیارد مترمربع انواع کاشی دیواری را در داخل کشور به فروش رسانده که اگرچه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است ولی به دلیل افزایش قیمت، مبلغ فروش رشدی ۲۴درصدی داشته است. نکته جالب توجه در صورت مالی ۹ماهه کپارس افزایش فروش ۹۶درصدی این شرکت در بازارهای صادراتی بوده است.

روند فروش سالانه کپارس

بررسی گزارش فروش ماهیانه کپارس نشان می‌دهد این شرکت روند فروش ماهیانه پرنوسانی داشته است. کپارس در دی ماه ۱۲۱ میلیارد ریال فروش داشته که در مقایسه با آذرماه افتی ۷درصدی را نشان می‌دهد. شرکت کاشی پارس در دی ماه بیش از ۲۶۶هزار مترمربع کاشی دیواری تولید کرده که در مقایسه با ماه آذرماه افتی ۶درصدی داشته اما میزان تولید کاشی برسلانی با رشدی ۸درصدی به بیش از ۱۰۲هزار مترمربع رسیده است. در بخش فروش نیز کپارس توانسته در دی ماه ۲۸۱ هزار ۷۰۱ مترمربع کاشی دیواری و ۸۰هزار و ۳۵۱ مترمربع کاشی برسلانی فروخته که در مقایسه با ماه آذر به ترتیب افتی یک درصدی و رشدی ۴درصدی داشته‌اند. این در حالی است که نرخ فروش هر مترمربع کاشی دیواری و کاشی برسلانی به ترتیب افتی ۶و ۸ درصدی داشته است.

روند فروش ماهانه کپارس

عملکرد بورسی کپارس حاکی از آن است که این نماد در یکماهه اخیر رشدی ۱۵درصدی داشته است و قیمت هر سهم آن در سه ماه اخیر ۸۵درصد رشد کرده است. بازدهی یکساله کپارس نیز نزدیک به ۶۴۰درصد بوده است. با این حال نماد کپارس مدتی است که به حالت تعلیق درآمده است. در اطلاعیه منتشرشده در کدال آمده است به دلیل عدم رعایت دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت‌های ثبت‌شده نزد سازمان، شرکت بورس اوراق بهادار تهران اعلام کرده، با توجه به اتمام مهلت ۱ماهه ناشر به علت عدم رعایت دستورالعمل‌های مصوب سازمان، نماد معاملاتی ناشر تعلیق می‌گردد. بدیهی است تا زمانی که نماد معاملاتی ناشر به رعایت الزامات ماده ۷دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان عمل نکند، نماد کپارس بازگشایی نخواهد شد.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *