افزایش قیمت نفت تحت تاثیر تصمیم کاهش تولید اوپک


امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت برنت با ۵۹ سنت افزایش از ۶۴ دلار عبور کرد که این افزایش تحت تاثیر تصمیم اخیر اوپک برای کاهش تولید نفت بوده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، امروز در بازارهای جهانی نفت برنت با ۵۹ سنت افزایش نسبت به روز گذشته به قیمت ۶۴ دلار و ۳۱ سنت معامله شد. نفت وست‌تگزاس آمریکا هم رشد ۳۷ سنتی را تجربه کرد و بشکه‌ای ۵۹ دلار و ۱۳ سنت به فروش رفت.

خبرگزاری رویترز درباره قیمت نفت نوشت: امروز پنج‌شنبه قیمت نفت بخشی از کاهش‌های روز اخیر را که به دلیل بالا رفتن ذخایر نفت آمریکا ایجاد شده بود را جبران کرد.

افزایش نفت آمریکا بیشتر با تکیه بر تصمیم اخیر اوپک پلاس برای تمدید طرح کاهش تولید نفت و افزایش میزان کاهش صورت گرفت.

کشورهای اوپک پلاس هفته گذشته تصمیم گرفتند که تولید نفت را روزانه ۱٫۷ میلیون بشکه در روز کاهش دهند که در واقع به تصمیم اخیر خودشان که ۱٫۲ میلیون بشکه در روز بود ۵۰۰ هزار بشکه دیگر اضافه کردند.

کشورهای صادرکننده نفت اوپک روز چهارشنبه اعلام کردند که احتمالا کسری اندکی در بازار نفت طی سال‌های آینده ایجاد شود زیرا بازار نسبت به قبل عرضه کمتری خواهد داشت.

پیش از این پیش‌بینی‌ها از افزایش عرضه نفت در سال ۲۰۲۰ بود و این پیش‌بینی‌ها با فرض افزایش تولید آمریکا انجام شده بود.

بر اساس این گزارش، ذخایر و تولید نفت آمریکا با ۵ میلیون بشکه افزایش یافت که تقریبا دو برابر میزان پیش‌بینی‌ها بود.

همچنین دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا انتظار دارد که مذاکره‌ای را روی تعرفه کالاهای چینی که قرار است ۱۵ دسامبر اجرایی شود با مشاوران ارشد تجاری داشته باشد.

 

منبع: فارسمنبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *