ادامه افزایش قیمت طلا، سکه و دلار / بورس از رشد بازماند


در آخرین هفته آبان ماه امسال که با اولین هفته گرانی بنزین همزمان شد، تنها بورس از صعود بازماند.

به گزارش تجارت‌نیوز، در چهارمین هفته از آبان ماه امسال، دلار، سکه و طلا روند صعودی را پشت سرگذاشتند و با تغییر قیمت بیشتر از ۲٫۵ درصد همراه شدند.

در بین بازارها، طلا بیشترین بازدهی مثبتی را داشت.

قیمت دلار که طی دو هفته گذشته روند صعودی در پیش گرفته بود، در هفته جاری نیز صعودی ظاهر شد و با افزایش تقریبا ۳۰۰ تومانی در سطح ۱۱ هزار و ۷۹۰ تومان در پایان هفته قرار گرفت.

بازار سهام که هفته گذشته با بازدهی ۰٫۵ درصدی توانسته بود با در کانال ۳۰۷ هزار واحدی قرار بگیرد، در هفته جاری همزمان با گران شدن بنزین روندی نزولی را در پیش گرفت. در همین راستا، بازار سهام در هفته جاری با افت ۰٫۶۸ درصدی، کاهش ۲۰۹۸ واحدی شاخص را به ثبت رساند و در کانال ۳۰۴ واحدی قرار گرفت.

بورس در دو روز ابتدایی هفته جاری با افت شدید شاخص همراه شد، اما در سومین روز کاری در هفته جاری تغییر جهت داد و روند صعودی کندی را تا پایان هفته در پیش گرفت.

در بازار فلزات طلایی نیز همانند روند هفته گذشته، طلا و سکه روند صعودی در پیش گرفتند.

براساس داده‌های اقتباس شده از شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز تهران، در هفته مذکور هر گرم طلای ۱۸ عیار در بازار آزاد با رشد تقریبا سه درصدی از ۴۱۱ هزار و ۶۰۰ تومان در ابتدای هفته به ۴۲۳ هزار و ۹۰۰ تومان در پایان هفته رسید.

همچنین قیمت هر سکه بهار آزادی نیز با رشد ۲٫۶۶ درصدی همراه شد، به طوری که قیمت آن از چهار میلیون و ۴۵ هزار تومان در ابتدای هفته به چهار میلیون و ۱۵۳ هزار تومان در پایان هفته رسید.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *